Genya Mühendislik

KNX Eğitim Merkezi Başvurusu.


KNX Sertifikalı Eğitimi

KNX Derneği tarafından belirli koşulları sağlayarak yetkilendirilmiş olan eğitim merkezileri bu eğitimi verebilir. Genya Mühendislik, Türkiye deki sayılı eğitim merkezilerinden biridir. Katılımcılara KNX onaylı eğitim verilmekte ve KNX partneri yapılmaktır. Eğitimler KNX Tutor olan Fatih ÜLKER tarafından verilmektedir. Sınıflarımız maksimum 4 kişi olacak şekilde düzenlenmektedir.4 veya 5 günlük eğitim sonunda KNX tarafından açılan online sınav ve pratik sınav ile tamamlanmaktadır. Değerlendirme sürecini tamamlayan tüm katılımcılara KNX onaylı sertifika verilmektedir.


Sertifikasız KNX Eğitimi

KNX bilgisine ihtiyaç duyan ve cihazlar özelinde nasıl çalıştığını ve parametrik yapısı ile ilgili özel eğitimler yapılmaktadır. Bu eğitimler daha çok ihtiyaca yönelik düzenlenen eğitimlerdir.


KNX (KONNEX) Nedir?

Avrupa daki büyük üretici firmalar 1990 da bir araya gelerek EIB Association (EIBA) ‘i kurarak Bina Otomasyon Sistemlerini standardize etmişlerdir. Daha sonra BCI (France) Batibus sistemleri, EIB Derneği (Belçika) EIB sistemi, European Home Systems Derneği (Hollanda) EHS sistemi bir araya gelerek KONNEX Derneğini kurmuşlardır.


KNX bugün dünyada en çok kullanılan Bina Otomasyon Sistemi olup, 500 Üretici, 8000 den fazla ürün, 515 KNX Eğitim Merkezi ve 93000 den fazla partneri ile 190 ülkede kullanılan bir sistemdir. (14.10.2020)